Układ Sił

Birma: wojna bez końca

W rozmowie z Maksymilianem Skrzypczakiem prof. Michał Lubina — ekspert Uniwersytetu Jagiellońskiego i jeden z nielicznych polskich specjalistów zajmujących się Birmą — przedstawia brutalną i bezlitosną diagnozę państwa znajdującego się w stanie wielowymiarowego rozpadu.

Widmowe wojny handlowe

Obok migracji, temat nowej polityki gospodarczej był centralnym elementem w każdym z trzech programów wyborczych Donalda Trumpa. Zmniejszenie obciążeń podatkowych, deregulacja na rynku energii i infrastruktury oraz daleko posunięty protekcjonizm, to trzy filary zapowiadanej odbudowy potęgi Stanów Zjednoczonych. Polityka taryfowa miałaby odgrywać tu kluczową, jeśli nie najważniejszą rolę, nie tylko redefiniując ciężar stosunków z innymi państwami, ale również będąc narzędziem wpływu zagranicznego.

Układ Sił
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.